Новини
Головна > Капітану судна "Норд" переобрали запобіжний захід

Капітану судна "Норд" переобрали запобіжний захід

11.04.2018 22:11

    Сьогодні, 11 квітня 2018 року, у Херсонському міському суді було переобрано запобіжний захід капітану судна «Норд» Володимиру Горбенко, якого затримали у водах Азовського моря 25 березня цього року.

      Вчора Володимира Горбенка звільнили з-під варти під грошову заставу. Сьогодні Прокуратура Ар Крим з дислокацією у м. Херсоні подала нове клопотання до суду, висунувши підозру підозру за частиною 1 ст. 249. (Незаконне  зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду). За такий злочин передбачено покарання у вигляді штрафу до ста неоподатковуваних мінімумів доходів гро­мадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією зна­рядь і засобів промислу та всього добутого.

    Прокуратура АР Крим вимагала обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, а саме за першого виклику з’являтись до прокуратури і слідчого. Обов’язково один раз на тиждень, а саме у п’ятницю, з’являтись до слідчого, здати усі документи та не виїжджати на тимчасово окуповану територію Криму.

     Сам Володимир Горбенко себе винним не визнає. На питання судді, громадянином якої держави себе вважає, Володимир Горбенко відповідати відмовився. Його адвокат Олександр Руденко, надав медичні заключення, видані поліклінікою ім. О. Лучанського Володимиру Горбенко, в яких зазначається, що обвинувачений потребує негайного медичного обстеження через підвищений артеріальний тиск та стрес. Адвокат Горбенка повідомив, що підозрюваний має двоюрідного брата у м. Мелітополь і просив суд дозволити знаходитись капітану судна «Норд», за тією адресою. А також, через судове засідання, яке пройде у м. Маріуполь, Донецької області, по адміністративній частині, по справі обвинуваченого, Володимиру Горбенко, буде зручніше дістатись туди до суду.

     Суд клопотання прокуратори АР Криму задовільнив і ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання строком до 8 червня 2018 року. Правозахисник обвинуваченого Олександр Руденко заявив, що рішення суду буде оскаржувати.  За перебігом судового засідання уважно спостерігали спостерігачі ОБСЄ.