Новини
Головна > «Піщана казка» — казки Херсонщини в ефірі UA: ХЕРСОН

«Піщана казка» — казки Херсонщини в ефірі UA: ХЕРСОН

22.10.2020 21:05

    З 27 жовтня щовівторка й щочетверга о 15:00 в ефірі UA: ХЕРСОН та всіх регіональних телеканалів Суспільного виходитиме дитяча програма виробництва UA: ХЕРСОН «Піщана казка». Про це повідомляє Суспільне Херсон. Проєкт відібрали торік на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним».

Проєкт має на меті зацікавити дітей та їхніх батьків казками народів світу, представники яких мешкають на території Херсонської області, їхніми персонажами й унікальними сюжетами. Усе це — через пісочну анімацію.

Глядачі побачать 12 народних казок. Кожна — розповідь про традиції, мудрість або історичну пам’ять.

Анонс програми

«Колись в дитинстві, коли мати розповідала мені казки, я тоді ще чотирьох або п’ятирічний уявляв героїв з казок так, як могла уявити дитина в такому віці. Наприклад, коли я слухав казку «Про Ведмедя та Марічку», то уявляв страшенно величезного та злого ведмедя, та маленьку дівчину, яка була залякана і мені  хотілося сховати її від того страшенного ведмедя.  І мабуть,  дитинство таким дивним чином «виходить» з мене,  і  дає про себе знати. Ідея була така, щоб маленькі діти могли побачити казки з іншого боку, окрім звичного мультфільму. Пісочна анімація сама по собі дуже потужний стимулятор уяви, і дивлячись на те, як відтворюється казка, дитина малює свої образи, таким чином розвиваючі свій образотворчий початок. Крім того, хотілося б об’єднати це в  більш потужний сенс.  Окрім розваги, нести ще інші знання. Саме так народилась  ідея відтворити казки народів, які живуть на Херсонщині, закласти у дітей основи толерантності та повагу до іншості. Кожна казка – це розповідь історії про традиції, або мудрість, або історичну пам'ять, як у випадку з кримськотатарською легендою, наприклад. Ну і звичайно зацікавити дітей до такого мистецтва, як піщана анімація.», — розповів керівник проєкту Ібрагім Сулейманов.

За його словами, ідея полягала в тому, щоб розбудити уяву дітей, показавши казки, які відрізняються від звичних мультфільмів. Пісочна анімація спонукає фантазувати. Окрім розваги, казки даватимуть ще й знання про представників народів, які живуть на Херсонщині, закладатимуть основи толерантності й повагу до інших. Піщану анімацію до проєкту створювала херсонська майстриня Яна Косован. 

Яна Косован

«Такий проєкт важливий для Суспільного, адже розрахований на нашу наймолодшу аудиторію, до того ж має такий цікавий формат, як пісочна анімація. Дванадцять яскравих казок народів світу, тих національних меншин, які мешкають на Херсонщині, і корінного народу Криму — кримських татар. Це казки, які виховують у дітей найкращі риси й не прищеплюють стереотипів. Ми покажемо маленьким телеглядачам та їхнім батькам колорит і мудрість народів, чим вони унікальні», — зазначив продюсер Херсонської  філії Суспільного Рустам Авдєєв.

скрін із телеказки 

Нагадаємо, Суспільне запустило у виробництво 20 творчих проєктів для регіонального мовлення, які відібрали на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним» восени минулого року.