Новини
Головна > Рефат Чубаров пояснив головну ідею акції міжнародного маршу до Криму

Рефат Чубаров пояснив головну ідею акції міжнародного маршу до Криму

26.01.2020 21:05

фото: ATR

   Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, закликав 2 -3 травня 2020 року, кримських татар, українців, представників інших національностей, та представників міжнародних інституцій, взяти участь у ненасильницькій міжнародній акції: «Світ – проти насильства та окупації. Марш гідності», яка розпочнеться у с. Чонгар. Про це повідомляє Кримський Інформаційний Ресурс «Радіо «Куреш», з посиланням на заяву Рефата Чубарова. 

«Генеральною асамблеєю ООН вже прийнято 6 резолюцій, Європейський парламент, де ми не є членами, але ним вже прийнята ціла купа звернень, декларацій, резолюцій. Прийнято пакети санкцій щодо Криму…. Рішення, які прийняті на  підтримку суверенітету, політичної незалежності України, прав і свобод кримськотатарського народу, етнічних українців, які проживають у Криму, всі ці рішення не можуть реалізуватися самі. Росія їх тотально ігнорує, а Міжнародні організації позбавлені можливості їх реалізувати…Хтось має цьому покласти кінець, хтось має сказати : «Стоп»» - сказав Рефат Чубаров

Він повідомляє, що ця ненасильницька  акція покликана допомогти Міжнародним організаціям реалізувати свої рішення, резолюції по окупованому Криму. Акція має стати поштовхом до виконання міжнародних рішень.

Зокрема, Рефат Чубаров зазначив, що в акції братимуть участь не тільки кримські татари, до участі він запросив всіх громадян України, посадовців, міжднародні правові організації . Голова Меджлісу сподівається, що до участі у Міжнародній акції  долучяться парламентські асамблеї, де Україна та Росія є членами – ПАРЄ, ПА ОБСЄ, Парламентська асамблея міжнародного парламентського союзу,  Парламентська асамблея Організації Чорноморського економічного співробітництва.

 Голова Меджлісу кримськотатарського народу переконаний, що міжнародні організації мають дотримувалися принципів, заради яких вони створені, та які мають захищати.

 «Просимо шановні, в ці дні приїжджайте до України і разом з нами – кримськими татарами і українцями, давайте ми будемо сприяти виконання тих рішень, які ви приймали протягом майже 6 років, давайте разом з нами підемо до Криму, давайте ми підемо на ту територію, яку і ви і ми вважаємо згідно Міжнародного права, згідно прав української держави, українською територією.» - сказав Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу

 Меджліс кримськотатарського народу крім публічних запрошень, розсилатиме персональні запрошення представникам Міжнародних організацій.

"Давайте підемо в гості до тих людей, які там очікують на відновлення суверенітету української держави." - заявив Рефат Чубаров

Рефат Чубаров також запрошує і всіх народних депутатів України взяти участь у марші до Криму, і не вбачає поважних причин для відмови депутатів від участі. В запланованій акції він не вбачає провокативних дій.

«Яка може бути провокація, коли ти йдеш до себе додому, а тебе якийсь бандит не пускає» - сказав Рефат Чубаров

   Якщо міжнародне співтовариство не знайде шляхів для приведення Росії у правове міжнародне поле, якщо вона не припинить знущання над кримськими татарами, якщо Росія не піде з Криму,  то Рефат Чубаров вбачає загрози для існування кримськотатарського народу.

«Ця акція, в першу чергу, направлена на те, щоб весь світ побачив, що ми українці, громадяни всіх національностей, налаштовані на те, щоб возз’єднати свої землі, окуповані РФ у 2014 році. Ми хочемо це зробити не у військовій спосіб, не зі зброєю у руках, але змусити всі міжнародні інституції виконати свої рішення.» - заявив голова Меджлісу

   Рефат Чубаров, також звернувся до тих, хто не візьме участі у акції: «Не намагайтеся пояснити чому ви не підете з нами, а краще постійте у стороні».

Рефат Чубаров зазначив, що сьогодні це був його перший виступ у підготовці до запланованої акції.

Кримський Інформаційний Ресурс «Радіо «Куреш»