Новини
Головна > У Херсоні слухалась справа військовозобов'язаної кримської татарки

У Херсоні слухалась справа військовозобов'язаної кримської татарки

06.09.2018 16:40

    Сьогодні, 6 вересня 2018 року у Херсонському міському суді слухалась справа кримської татарки Насіє Орал, яку звинувачують за частиною 1 ст. 402 Кримінального Кодексу України (Непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ начальника, а також інше умисне невиконання наказу) та за частиною 2 ст. 407 Кримінального кодексу України (Самовільне залишення місця служби чи військової частини). На цей раз на судове засідання нарешті з’явився прокурор військової прокуратури у Херсонській області. Сторона захисту повідомила суду і внесла відповідне клопотання, що обвинувальний акт був складений з помилками та не відповідає вимогам КПК України. У обвинувальному акті не зазначено вірний  час та місце проходження служби. Сам акт був вручений Насіє Орал слідчим, а не прокурором, як того вимагає закон. Зважаючи на надану інформацію, суд постановив повернути обвинувальний акт прокурору та переніс слухання на іншу дату, для того аби прокурор зміг ознайомитись із вказаними порушеннями у обвинувальному акті.

   Як повідомляло радіо «Куреш» у попередніх матеріалах, на судове засідання по справі Насіє Орал, не з’явився прокурор. Нагадаємо, попереднє судове засідання мало відбутись 14 серпня 2018 року, але до суду  прокурор не з’явився. Активісти, які прийшли підтримати Насіє Орал, вирішили пікетувати Військову прокуратору Херсонського гарнізону. До мітингувальників вийшов заступник військового прокурора Херсонської області Сергій Додурик та повідомив, що прокурор не мав часу для участі у судовому засіданні. І повідомив про це суд лише за 13 хвилин до початку судового засідання. Хоча за півгодини до судового засідання він знаходився у приміщенні суду.

   Нагадаємо, Насіє Орал 24 квітня 2009 року підписала контракт з Державною прикордонною службою України строком на 5 років. Службу проходила за місцем проживанням у м. Судак (АР Крим). За два місяці до закінчення терміну її контракту у Криму починається активізація проросійських сил, та як результат повна окупація півострову військами Російської Федерації. Останній наряд Насіє Ельвідінівни випав на 14 березня, однак заступити до наряду вона так і не змогла через захоплення її військової частини російськими солдатами.

     У середині травня Насіє приїжджає до Херсону, до Азово-Чорноморського регіонального управління, де їй видали витяг про звільнення у зв’язку із невідповідністю. У 2015 році, Насіє виходить заміж та виїжджає до Туреччини, у лютому 2016 переїжджає до Миколаєва. І тільки у 2017 році при оформленні водійських прав їй повідомляють, що вона знаходиться у розшуку. На сьогоднішній день Військова прокуратура не повідомляє який саме факт із біографії Насіє Орал став причиною кримінального впровадження.