Новини
Головна > У Херсонському державному аграрному університеті прочитали лекцію до Дня пам’яті жертв кримськотатарського народу

У Херсонському державному аграрному університеті прочитали лекцію до Дня пам’яті жертв кримськотатарського народу

17.05.2019 20:20

   17 травня для студентів Херсонського державного  аграрному університету, кандидат історичних наук, викладач ХДУ Артем Петрик, прочитав  лекцію до Дня пам’яті жертв кримськотатарського народу. Захід був організований Херсонським міським Меджлісом кримськотатарського народу. 

  18 травня цього року припадають 75-ті роковини Геноциду кримськотатарського народу, який влаштувала Радянська влада.  Тема геноциду, який неодноразово влаштовував радянський режим досить довгий час приховувалась , а документи знищувались, однак не всі. Лише за тими залишками, які час від часу знаходять історики вдається встановити факти злочинів світового масштабу.

  Артем Петрик розповів студентам про кримськотатарську державність , про давні стосунки українського та кримськотатарського народів і цілеспрямовану політику Росії, по знищенню інших націй.

 

  Історик розказав про причини депортації кримськотатарського народу, яка за останніми версіями істориків, насправді полягала у планах Сталіна розпочати війну з Туреччиною, а кримські татари, як давні союзники Туреччини, могли не підтримати планів СРСР та протидіяти цьому з середини. Однак депортацію виправдали, нібито співпрацею кримських татар з фашистами, під час окупації Криму. Насправді ж, кримських татар, які співпрацювали з фашистами, було досить мало, що не можна сказати про росіян, які активно переходили на бік фашизму.

  На захід завітала кримськотатарська громада м. Херсона та представник Меджлісу кримськотатарського народу.

   Студентам про депортацію свого народу розповів і Абмеджит Сулейманов, родина якого пережила ті страшні події і, як майже у кожній кримськотатарській сім’ї, не обійшлось без втрат близьких.

   По закінченню заходу команда кримськотатарського інформаційного ресурсу "Радіо "Куреш" показали для студентів другу серію фільму "Крим. 25 років боротьби за Україну", у які крім політичного, військового та культурного життя Криму початку 90-х років, також розповідається про повернення кримських татар з місць депортації до Криму. 

 

радіо "Куреш"