Новини
 
Головна > У Кам’янець-Подільському міська рада планує «гуляти на повну» в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

У Кам’янець-Подільському міська рада планує «гуляти на повну» в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

07.05.2019 17:20

  18 травня в Україні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу, але в місті Кам’янець-Подільськ, замість вшанування пам’яті, вирішили розважитися піснями, танцями, дефіле та та гастрономічними смаколиками у рамках святкування дня міста. Про це повідомляє радіо "Куреш".

  Відповідне рішення про започаткування траурного та скорботного дня 18 травня і проведення відповідних заходів на державному рівні, було започатковано Постановою ВРУ від 12 листопада 2015 року. Цього року, вже в четверте заходи із вшанування пам’яті жертв тих страшних подій 1944 року, будуть проходити на загальнодержавному рівні. В цей день з ефірів телебачення та радіо знімаються усі розважальні програми та скасовуються розважальні заходи, однак не всі чиновники планують цього року  приспустити державні прапори та одягнути чорні стрічки. Саме на 18 травня припадає святкування дня міста у Кам’янець-Подільському Хмельницької області.  Широкі святкування чекають на городян та гостей міста,  і триватимуть вони три дні з 17 по 19 травня, та от основні святкові заходи відбудуться саме у суботу, 18 травня. Розважати людей почнуть вже зранку, гастрономічним ярмарком, потім на гостей чекає конкурс перегонів у повзунках, веселі танці, забави та пісні. Міська влада цього року вирішили ще порадувати городян яскравим дефіле та танцювальним фестивалем «Dj fest Фортеця», де змагатимуться діджеї. Спеціальними зірковими гостями, цього року, які даруватимуть запальний настрій, будуть співачка Андріана та співак Ivan Navi.  

ПРОГРАМА
Дня міста «Кам’янець – острів скарбів 2019»

Скрін з сайту www.kam-pod.gov.ua

  Відповідний план заходів опубліковано на сайті Кам’янець-Подільської міської ради, і в цьому нескінченному переліку святкових урочистостей ми не знайшли ні слова про заходи до дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Хоча, досить дивним виглядали б будь-які заходи у Кам’янці-Подільському по вшануванню пам’яті на фоні народних гулянь, які влаштувала міська влада. Чимало заходів проходять саме під патронатом міського голови Михайла Сімашкевича.

Михайло Сімашкевич - міський голова Кам'янець-Подільського

   В день 75-річчя депортації кримськотатарського народу у Києві проходитиме фестиваль  сучасної клезмерської музики, однак враховуючи збіг фестивалю з траурною датою, організатори повідомили, що в цей день усі розважальні заходи скасовані, і будуть проведено низку заходів саме по вшануванню пам’яті жертв депортованого народу. Та чи чекати на таке рішення від Кам’янець-Подільської влади? Це питання поки що залишається відкритим, однак вже в найближчий час ми почуємо позицію влади з цього питання.

Афіша до дня міста

Афіша фестивалю танцювальної музики «Dj fest Фортеця»

   Нагадаємо, що 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено більше 180 тисяч осіб). Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3-й годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася в основному 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВС. Депортованим давалося на збори від кількох хвилин до півгодини, дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, побутовий інвентар та провізію. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли до Середньої Азії та Сибіру. Внаслідок депортації, у перші 5 років, загинуло 45 тисяч осіб. За деякими оцінками, кримськотатарський народ, внаслідок геноциду втратив 46% від усього населення.

Рустам Авдєєв, радіо "Куреш"