Новини
Головна > У Херсоні обговорили ситуацію з правами людини в Криму

У Херсоні обговорили ситуацію з правами людини в Криму

14.06.2018 20:59

  Питання існуючої ситуації з правами людини в Криму та проблем, з якими стикаються правозахисники, працюючи в Криму обговорювались на експертній нараді 14 червня 2018 року у Херсоні. Зустріч було організовано Бюро демократичних інститутів з прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ спільно з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим. Про це повідомляє Представництво Президента України в АРК Крим. 

   До заходу долучились 28 учасників, представників відомих громадських організацій, які опікуються питанням захисту прав людини в Криму, міжурядових організацій та Представництва Президента України. Учасники проаналізували поточну ситуацію, пов’язану з захистом прав людини в контексті рекомендацій, які надавались в Звіті з оцінки стану дотримання прав людини 2015 , підготовленого БДІПЛ ОБСЄ та Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ).

   У звіті БДІПЛ та ВКНМ 2015 р. висвітлено ряд проблем, пов’язаних з дотриманням прав людини і відповідно надано ряд рекомендацій. «Необхідно переглянути разом ці рекомендації та проаналізувати їх виконання», відзначила Дженіфер Крофт, заступник голови Департаменту з прав людини БДІПЛ. «Мета БДІПЛ в рамках цього заходу – сприяти діалогу між українськими громадськими інститутами і владою задля зміцнення об’єднаної і скоординованої реакції на відповідні проблеми та питання»

  У заході взяв участь і представник Благодійної організації Кримськотатарський культурно-спортивний центр "Куреш", що розташований у Херсоні. БО ККСЦ "Куреш"у 2016 році за підтримки ОБСЄ БДІПЛ, проводив моніторинг, збір фактів і аналіз інформації, щодо дотримання прав людини на тимчасово окупованій території АР Крим. За результатами моніторингу був оприлюднений доклад з темою «Громадянство в Криму. Чи є воно? Людські долі та декларації»Особливістю моніторингу було анкетування та аналіз даних, зібраних від пересічних громадян, як правило, не пов'язаних з політикою, що проживають на окупованій території.