Новини
Головна > Увага! Оголошено конкурс серед творчої молоді

Увага! Оголошено конкурс серед творчої молоді

14.03.2018 11:30

Вже четвертий рік поспіль наша організація проводить конкурс серед молоді на кращі мистецькі та учнівські твори, присвячений історії національно-визвольної боротьби українського та кримськотатарського народу за державний суверенітет і територіальну цілісність України та відлуння історичних паралелей до сьогодення.

 

Слова гімну кримськотатарського народу, автором яких є Номан Челебіджіхан, стали темою Конкурсу «Історичні паралелі» в 2018 році –

                                                                                                «Я поклявся, мій народе, що зцілю тебе від ран».

 

Номан Челебіджіхан – видатний кримськотатарський політичний і державний діяч, один із організаторів першого Курултаю, перший голова уряду проголошеної в 1917 році Кримської народної республіки, перший муфтій мусульман Криму, Литви, Польщі і Білорусі, життя якого обірвалося рівно 100 років назад, а саме 23 лютого 1918 року.

 

Конкурс передбачає подання письмових творів та відбір з них кращих учнівських робіт.

Мета Конкурсу:

- виявлення інтересу до вивчення історії  України;

- виховання почуття патріотизму через вивчення спільної історії українського та кримськотатарського народів;

- сприяння духовному, естетичному та культурному розвитку учнів через пізнання спільних культурних та народних традицій;

- створення умов для творчої самореалізації учнів;

- формування власної позиції стосовно історичних подій та проекції їх до сьогодення.

Завданням Конкурсу:

- провести паралелі національно-визвольної боротьбі українського та кримськотатарського народів в боротьбі з тоталітарним та імперським режимом (наприклад, знищення українського козацтва, анексія Криму 1783 року, визвольний рух в Україні різних часів, УНР, постать Номана Челебіджихана та Перший Курултай кримськотатарського народу, національно-визвольний рух кримських татар, НДКТ, роль М.Джемілєва, В.Чорновола та інших дисидентів у національно-визвольному русі кримських татар та українців).

- формуванню власної позиції стосовно історичних подій та проекції їх до сьогодення.

 

До участі у Конкурсі запрошуються учні старших класів загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв та студенти ВНЗ м.Херсона, Херсонської області та АР Крим, а також бажаючи прийняти участь учні інших вікових категорій (далі - учасники).

Конкурс проводиться з березня  по травень 2018 року.

Роботи - індивідуально (студенти) або відібрані районною (міською) школою, за місцем навчання учасника подаються до обласного організаційного комітету, до 8 травня 2018 року включно, ОБОВ’ЯЗКОВО надсилаються на електронною адресу: kuresh.kherson@gmail.com, оригінали - за адресою: м.Херсон, вул. І. Куліка, 34, керівнику БО «ККСЦ «Куреш». З поміткою: на конкурс творів.

Додаткову інформацію можна знайти за посиланням Положення про конкурс 2018 року.

 

Переможці Конкурсу (І, ІІ, та ІІІ місця) нагороджуються дипломами, грамотами Конкурсу та коштовними подарунками (планшет, смартфон, побутова техніка або грошовими подяками  (у подарунках можливі зміни).

Додаткові три учасника, які не є переможцями Конкурсу, але набрали особливу увагу журі, нагороджуються коштовними призами та подяками за участь у Конкурсі.

Нагородження  переможців відбудеться в травні  2018 р.  на мітингу,  присвяченому до дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу або іншому публічному заході.

Підсумки Конкурсу оприлюднюються в засобах масової інформації, на офіційних веб-сайтах Херсонської обласної державної адміністрації та на офіційній сторінки БО ККСЦ «Куреш» www.kuresh.info

 

Конкурс проходить за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу.

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС: