Новини
Головна > З Херсонщини подавалась вода до заводу "Кримський Титан"

З Херсонщини подавалась вода до заводу "Кримський Титан"

26.09.2018 19:05

  Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила, що у Каланчацькому районі Херсонської області зафіксувала разом з Департаментом контррозвідки СБУ незаконний відбір води із свердловин, яка подавалась на завод ТОВ «Титанові інвестиції (Кримський Титан), що знаходиться на окупованій території Криму. 

  Свердловини знаходяться в 15 метрах від лінії розмежування з окупованим Кримом, труби, що вели на завод, були замасковані. Прокуратура встановила, що нібито прокладені вони були до 2014 року.

    Під час досудового розслідування кримінального провадження відносно ПрАТ "Кримський Титан", прокуратурою АР Крим разом із ДКР СБУ, проведено обшуки за місцезнаходженням двох свердловин у Каланчацькому районі Херсонської області, які згідно технічної документації призначалися виключно для видобутку підземних вод та їх постачання на вказане підприємство.

    За результатами проведених обшуків було виявлено, що від однієї із свердловин пролягає прихований трубопровід через лінію розмежування з окупованою територією АР Крим у напрямку заводу ПрАТ "Кримський Титан". За допомогою труб здійснювалося приховане та необліковане постачання води. Можлива потужність виявленої врізки в одній з свердловин – 250 кубометрів води на годину. Незаконне водопостачання було припинене.

    У ході проведення слідчих дій, дане постачання було зафіксовано та припинено. Прокуратурою АР Крим встановлюється коло осіб, які можуть бути причетними до здійснення скритого та необлікованого водопостачання.

  13 вересня постійник представник президента України в АР Крим Борис Бабін у інтерв’ю телеканалу «112 Україна», повідомив, що керівництво заводу «Кримський Титан» відкачує підземні води із території Херсонської області. Борис Бабін неодноразово заявляв, що Україна і досі постачає з материка питну воду та електроенергію до окупованого Криму, хоч і не в промислових масштабах. 

   Хто знає, скільки ще таких трубопроводів та електричних кабелів закопано на Херсонщині у Кримському напрямку.