Новини
Головна > Заява Херсонського міського меджлісу в зв'язку із затриманням окупаційною владою Криму кримськотатарського активіста Едема Бекирова.

Заява Херсонського міського меджлісу в зв'язку із затриманням окупаційною владою Криму кримськотатарського активіста Едема Бекирова.

14.12.2018 09:59

   Вже п’ятий рік російська влада не дає мирно існувати і розвиватися український державі. Всі ці роки, на території Криму, кримські татари та українці безпідставно звинувачуються в надуманих кримінальних злочинах. За цей час відбулися тисячі обшуків, залякувань та катувань усіх тих, хто не визнає окупацію та принципово вважає себе українцем. 
   Протягом останніх п’яти років, в Криму систематично порушуються основоположні права людини. Було вбито, закатовано і пропали безвісти десятки громадських активістів. Десятки не справедливо засуджено. Молодих юнаків призивають до військової служби, заборонені мирні зібрання, суттєво обмежена свобода слова. Ці, далеко не поодинокі випадки, говорять про системність та цинічність наруги над правами людини російською державою, що ставить її в один ряд з державами, які сповідують державний терор. 
Російська окупаційна влада не гидує ні молодими, ні старими, а ні хворими людьми. 
   12.12.18. на адміністративному кордоні з Кримом, був заарештований кримськотатарський активіст, мешканець Херсонської області, громадянин України Едем Бекиров.
Хворій людині, яка невдовзі перенесла тяжку операцію на серці, інваліду першої групи, було відмовлено в прийомі необхідних ліків, майже добу його не годували. Це чергове публічне катування українських громадян не може залишитись без уваги світової громадськості.
   Херсонський міський меджліс звертається до провідних держав світу, міжнародних організацій, правозахисних груп з вимогою невідкладно прийняти міри для визволення всіх незаконно засуджених українських громадян. Виробити реальний та дієвий механізм впливу на свавілля окупаційної влади Криму. Залучити до міжнародної кримінальної відповідальності всіх, хто має відношення до незаконних арештів та переслідувань українських громадян.

Ібрагім Сулейманов, голова міського меджлісу кримських татар