Новини
Головна > Заява кримськотатарських громадських та політичних діячів до політичних партій

Заява кримськотатарських громадських та політичних діячів до політичних партій

07.06.2019 13:24

  Сьогодні, 7 червня, у фейсбук, була розміщена заява кримськоататарських політичних діячів та громадських діячів до політичних партій, яку підписали мешканці тимчасово окупованого Криму, та громадяни материкової частини України. У заяві підписанти звертаються до політичних партій, які будуть брати участь у дострокових Парламентських виборах цього року.

 У колективній заяві йдеться про формування політичного порядку денного парламенту нового скликання, до формування якого ввжають за необхідне залучити кримськотатарських активістів, правозахисників, науковців та профільних фахівців.

«Нас цікавить бажання та готовність політичних партій не на словах, а на ділі боротись за Крим, за громадян України в Криму і внутрішньо переміщених осіб з Криму на решті території України.
Нашою вихідною позицією є те, що Крим є невід'ємною частиною України, без якої неможливе цілісне сприйняття історичної спадщини цих земель. Політика України щодо Криму стане перевіркою парламенту нового скликання на зрілість і відповідальність перед українською нацією та кримськотатарським народом.»
- йдеться у заяві.

 Підписанти закликають проєвропейські політичні партії, що претендуватимуть на представницькі мандати в Верховній Раді України ІХ скликання, підтримати включення до списку кандидатів у народні депутати України за списками своїх партій тих, хто зможе знайти в межах своїх фракцій у парламенті підтримку з реалізації наступних принципів державної політики щодо Криму: деокупації Криму, реінтеграції Криму та відновлення прав корінного народу Криму – кримських татар.

 У сфері деокупації Криму, мешканці тимчасово окупованого півострову закликають до активного викристання міжнародних  правових та політичних механізмів, створення міжнародного майданчика з деокупації Криму, посилення санкцій, особливо персональних санкцій до громадян держави-агресора.

   Підписанти вважають за необхідне посилити інформаційно-аналітичну, правову, інституційну та кадрову готовність до реінтеграції Криму.

«Така реінтеграція, зокрема, включатиме забезпечення доступності адміністративних послуг для мешканців Криму і ВПО, облаштування КПВВ на адміністративній межі з Кримом; проведення інформаційного стримування і експансії через підтримку ЗМІ і культурних проектів на підконтрольній Україні території і підтримку незалежних ЗМІ в Криму; забезпечення реального доступу до освіти і охорони здоров'я на підконтрольній Україні території для мешканців Криму.» - йдеться у заяві

  Українська держава, як, зазначають підписанти, має продовжити тиск на Російську Федерацію задля скасування заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу і з метою відновлення його повноцінної роботи в Криму та задля звільнення всіх політичних в’язнів.

«Права кримськотатарського народу, які були порушені внаслідок тривалої антигуманної політики колонізації Кримського півострова Російською державою, що кульмінувало геноцидом кримськотатарського народу – депортацією всього корінного народу Криму з його рідної землі, мають бути відновлені.» - зазначено у колективній заяві.

   Державна політика України в цьому питанні на думку підписантів, має бути  спрямована на забезпечення реалізації права кримськотатарського народу на самовизначення в межах України у вигляді національно-територіальної автономії.

 Петицію вже підписали:

1. Іса Акаєв, учасник АТО, комбат добровольчого батальйону "Крим"
2. Алім Алієв, програмний директор Кримського Дому
3. Арсен Жумаділов, Голова правління Кримського інституту стратегічних досліджень
4. Рустем Ірсай, Президент Канадської асоціації кримських татар
5. Аніфе Куртсеітова, голова ГО “Кримська родина”
6. Сулейман Мамутов, координатор Кримського регіонального центру УАМП
7. Айше Меметова, Вашингтонський університет
8. Осман Пашаєв, продюсер UA: Крим
9. Деніс Сєйдалієв, нотаріус
10. Рустем Скибін, кераміст
11. Ібрагім Сулейманов, голова Херсонського міського меджлісу, директор з розвитку БО ККСЦ Куреш
12. Мухаммед Умеров, активіст
13. Недім Усеінов, Інститут європейського ісламу Варшавського університету
14. Лєранє Хайбуллаєва, підприємниця, громадська активістка
15. Халіл Халілов, співзасновник Кримського Дому у Львові

радіо "Куреш"