Крим під Російською окупацією 3734 день
Вся Україна у вогні 809 день
  АРХІВ Пряма мова Б.Бабін про роботу українських підприємств в АР Крим

Б.Бабін про роботу українських підприємств в АР Крим

 

Пропонуємо фрагмент з інтерв'ю Бориса Бабіна радіо "Куреш". Повний текст і відео інтерв'ю можна переглянути за цим посиланням: http://www.kuresh.info/boris-babin-u-mene-golovne-pitannya-do-nabu.htm

Ібрагім Сулейманов: Чому не вдається вирішити роботу українських підприємств на окупованій тириторії? Я запитую, щоб нашим радіослухачам, які грають у таку гру, як національна зрада, було зрозуміло, чому вже на п’ятий рік окупації, українські підприємства, такі як: «Епіцентр», «АТБ», той же завод Фірташа, будують там нові магазини. Один із головних мессенджерів закону про вільну економічну зону, був таким, що підприємствам потрібен час, щоб з найменшими збитками перенести бізнес на материк, але зараз ми вже точно знаємо, що, наприклад, «Епіцентр», який змінив назву на «Новоцентр», активно приймає участь у тендерах на закупівлю для окупаційної влади, окупаційного флоту, окупаційної адміністрації. Але ж як це не називай, це співпраця з окупантом. Доречі, власник «Епіцентру» Олександр Гарега, він же народний депутат України, член від комітету  ВРУ податкової та митної політики, а це саме той комітет, який має підготувати проект щодо зміни або скасування закону про вільну економічну зону Крим. Вибачте, мене, але це якийсь сюр. Яким чином роз’яснити людям, міжнародним організаціям, що це нормально. Чи подає представництво президента, як невідкладне, пропозиції до Президента про своє бачення існуючої проблеми.

 

Борис Бабін: Це одна з ключових проблем на сьогодні. Ми це прекрасно розуміємо, ми розуміємо про те, що на сьогодні потужне лобі кримського бізнесу, яке стосується і заводів хімії і мереж і окремих інших підприємств, це аграрний комплекс, це і транспорт, це і будівництво. Воно знаходиться на материковій Україні, воно ходить, ці люди, по Верховній Раді. Дійсно, я не можу давати юридичну оцінку, бо я не суддя і не прокурор, але що я можу впевнено сказати, по-перше: ми це питання піднімали на рівні змін до постанов урядових, це насамперед постанова №1035, щодо організації товарообігу з Кримом, ми продовжуємо наполягати на тому, що цей товарообіг має бути легальним шляхом припинено. З нашої, дуже наполегливої ініціативи, було включено відповідну робочу групу з питань доопрацювання закону про Вільну економічну зону Крим, після чого ця група припинила свою діяльність, бо вони зрозуміли, можливо оці шановні добродії, які ходять по колуарам Верховної Ради, що щось пішло не так, в їх задумах. Ми бачимо цей політичний вимір, ми розуміємо що цей законопроект, будь-який про обмеження цього компрадорського бізнесу, про обмеження цієї торгівлі на крові, обмеження цієї торгівлі Батьківщиною, сьогодні наврядчи пройде комітет де сидять шановні бенефіціари. Тут головне в мене питання до НАБУ. Вибачте, це ваше завдання, шановні. Ви орган, який сьогодні займається питаннями корупції, нажаль, я змушений константувати, що керівництво НАБУ за пів року з нами не провели жодної зустрічі, жодної наради, не поставило нам питання із цих сфер. Я тут публічно закликаю, саме НАБУ, бо це їх компетенція, це шановні депутати, це шановні міністри і заступники які це організовують. Бо є у нас величезні питання до низки осіб і в сфері виконавчої влади, ми інформуємо президента про цю діяльність, але ми розуміємо, що на рівні наприклад главки СБУ АРК, чи навіть центрального апарату СБУ, на рівні Нацполіції, на рівні Прокуратури АРК, ці питання вирішити, з питаннями чинних нардепів, великих фінансово промислових груп, вирішити не можливо. Це особливість української системи управління, це особливість уряду, що формується політичними силами що знаходяться у ВРУ. Ми це розуміємо.

    В межах того що ми можемо зробити, ми все робимо, ми інформуємо голову держави, подаємо у встановленому порядку переліки підприємств на санкції. На сьогодні ми змушені константувати, що саме така загальнодержавна системна робота з протидії цим негативним явищам  має бути ще вибудувана. Ми будемо брати в ній участь, те що в наших силах, ми зробимо, повірте. І нажаль, можна вже константувати, що ця система бізнесу в Криму, пов’язаного з Кримом, вона поступово розвивається. Бо вони бачать безконтрольність, безкарність, нереагування і йдуть в наступ. Минулого тижня було дуже знакове рішення, коли в апеляційній інстанції було скасовано наказ Міністерства економічного розвитку України з питань запровадження санкцій, щодо одного із підприємств, якого звинуватили Військова Прокуратура саме у сприянні окупації, анексії Криму Російській агресії. І Український суд скасував цей наказ. Дуже шановні судді почули аргументи адвокатів, які літали туди літаками. Це підприємство було названо Майданом закордонних справ, одним з трьох резедентур спецслужб РФ в Україні, це не мої слова, я транслюю, що сказав шановний експерт. І в таких умовах дочірнє підприємство цієї структури, яке публічно звинувачують, що воно резедентура ГРУ в Україні, і щороку викачує з України мільйони доларів легально, через свою діяльність. І йому наш шановний суд відмовляє в санкціях, каже що, працюйте хлопці, все нормально друзі Франклін, Грант та Джексон, порадили нам, що все дуже добре. Це реальність в якій ми сьогодні живемо. Така доля може чекати і Північно-Кримський канал. Вони бачуть нашу бездіяльність, нашу певну аморфність, нашу залежність від політичних осіб, мені важко назвати їх громадянами України, оці особи які сидять у Верховній Раді, ходять по тих колуарах, їдять наш хліб і вони знищують нашу країну, крок за кроком, нажаль.