Крим під Російською окупацією 3734 день
Вся Україна у вогні 809 день
  АРХІВ ВІДЕОСЮЖЕТИ У Херсоні активісти заступились за кримську татарку у суді та перед військовою прокуратурою

У Херсоні активісти заступились за кримську татарку у суді та перед військовою прокуратурою

   14 серпня 2018 року у Херсонському міському суді мало відбутись судове засідання по справі кримської татарки Насіє Орал, колишньої військовозобов’язаної, яку Військова прокуратура Херсонського гарнізону звинувачує за ст. 407 Кримінального кодексу України (Самовільне залишення місця служби чи військової частини). Про це повідомляє кореспондент радіо "Куреш". Однак судове засідання так і не відбулось, через неявку військового прокурора, який за 13 хвилин до початку судового засідання, письмово повідомив про це суд.

(на фото: Наталя Стамбула- суддя)

   Насіє Орал 24 квітня 2009 року підписала контракт з Державною прикордонною службою України строком на 5 років. Службу проходила за місцем проживанням у м. Судак (АР Крим). За два місяці до закінчення терміну її контракту у Криму починається активізація проросійських сил, та як результат повна окупація півострову військами Російської Федерації. Останній наряд Насіє Ельвідінівни випав на 14 березня, однак заступити до наряду вона так і не змогла через захоплення її військової частини російськими солдатами.

   «Я прийшла на КПП, мене зустрічають якісь солдати без розпізнавальних знаків, висіли прапори РФ. Вони мене питають: Ти за Росію чи проти? Я стояла в українській формі, з українськими шевронами. Кажу: звичайно я проти. Ну все, - вони кажуть, тобі тут не має чого робити.  Але я до останнього знаю що Крим – це Україна. Я телефонувала керівництву, безпосередньому керівнику, але ніхто не відповідав. У 20-х числах, я поїхала до Сімферополю, до Азово-Чорноморського регіонального управління, але його вже там не було.  Тоді я додзвонилась майору Ступі, і він повідомив, що усіх кримських звільнили, і тому коли буде час, я маю приїхати на материк і забрати свій лист про звільнення.» - розповідає Насіє Орал

(на фото: Насіє Орал - обвинувачена)

   У середині травня Насіє приїжджає до Херсону, до Азово-Чорноморського регіонального управління, де їй видали витяг про звільнення у зв’язку із невідповідністю. У 2015 році, Насіє виходить заміж та виїжджає до Туреччини, у лютому 2016 переїжджає до Миколаєва. І тільки у 2017 році при оформленні водійських прав їй повідомляють, що вона знаходиться у розшуку. На сьогоднішній день Військова прокуратура не повідомляє який саме факт із біографії Насіє Орал став причиною кримінального впровадження.

  Активісти, які прийшли на судове засідання підтримати Насіє, переконані, що справа сфабрикована і вона зумисно затягується. Підтримували Насіє учасники та ветерани АТО з м. Миколаїв та представники «Правого сектору» та активісти з Херсону.

  «Я бачив, що представник прокуратури, сьогодні ходив під будівлею суду. Коли він побачив, що прийшло багато людей підтримати Насіє, то вирішив не прийти на засідання. І повідомив про це суд лише за 13 хвилин до початку судового засідання» - говорить Абмеджит Сулейманов , член Меджлісу кримськотатарського народу.

(на фото: Абмеджит Сулейманов - член Меджлісу кримськотатарського народу)

  Після закінчення судового засідання, що фактично і не розпочиналось, активісти вирішили пікетувати Військову прокуратору Херсонського гарнізону. До мітингувальників вийшов заступник військового прокурора Херсонської області Сергій Додурик.  Він повідомив, що деякі прокурори у відпустці, один захворів і в них не вистачає людей. Тому прокурор не зміг прийти на засідання. Однак активісти запевнили, що бачили прокурора за пів години до судового засідання під будівлею Херсонського міського суду. Сергій Додурик міг і сам з’явитися на судове засідання, однак не з’явився. Активісти звинуватили Військову прокуратуру у фальсифікуванні справи. Заступник військового прокурора повідомив, що вранці особисто підписав прокурору повідомлення до суду.

«Я сьогодні була вранці у прокуратурі, о 10:30, чому прокурор мені не повідомив, що не прийде на засідання?»  - запитує Насіє Орал

«Не знаю. Можливо людина забула» - повідомив Сергій Додурик

(на фото: Сергій Додурик - заступник Військового прокурора Херсонської області)

 Наприкінці розмови, Сергій Додурик пообіцяв, що на наступне судове засідання його прокурори прийдуть обов’язково. Активісти повідомляють, що приїдуть і наступного разу і не дадуть Військовій прокуратурі перейти межу закону сфальсифікувавши справу проти Насіє. 

 

ВІДЕО З МІСЦЯ ПОДІЙ:

 

Рустам Авдєєв